Naslovna slika za Međunarodni šahovski festival "Trofej Banja Luke 2024."-pojedinačno natjecanje
Međunarodni šahovski festival "Trofej Banja Luke 2024."-pojedinačno natjecanje

Drugog dana natjecanja 25.08. na Međunarodnom šahovskom festivalu u Banja Luci "Trofej Banja Luke 2024"održano je Pojedinačno prvenstvo u kategorijama do 8,10,12,14,16 i 18 godina gdje su nastupili i naši članovi- Sara Andrić, Eva Maltašić, Dunja Uzelac, Nikola Konjević, Duje Mandarić, Petar Marušić, Borna Radić te Franka Paulić, koja je igrala za ŠK Codeasy Vukovar na ovom turniru, a inače članica ŠK Sveta Nedelja.

Nakon devet kola koja su se igrala u tempu 8 minuta + 4 sekunde dodatka za svaki odigrani potez, rezultati su sljedeći:

Nikola Konjević s impresivnih 8,5 bodova te bez ijednog poraza osvojio je 1.mjesto u ukupnom poretku u kategoriji U16 među ukupno 23 natjecatelja.

Borna Radić u istoj je kategoriji U16 sa 6,5 bodova osvojio 3.mjesto u ukupnom poretku.

Dunja Uzelac sa 6 bodova osvojila je 1.mjesto u kategoriji djevojčica U14 i 6.mjesto u ukupnom poretku u toj kategoriji, među ukupno 42 natjecatelja.

Eva Maltašićs ukupno 5 bodova osvojila je 2.mjesto u kategoriji djevojčica U14 i 8.mjesto u ukupnom poretku u istoj kategoriji.

Ostali naši članovi ostvarili su sljedeće rezultate: Sara Andrić osvojila je 2,5 boda u kategoriji U14, Duje Mandarić osvojio je 5 bodova u kategoriji U14, Petar Marušić osvojio je 4,5 boda u kategoriji U12 dok je Franka Paulić osvojila 5,5 bodova u kategoriji U14.

Osim medalja za šahovske rezultate, Nikola Konjević i Duje Mandarić osvojili su medalje "Zlatni taktičar" za najbolje taktičare u šahovskim igrama koje su se odvijale između natjecateljskog djela turnira.

Čestitamo svim našim članovima, posebice osvajačima medalja te se ovom prilikom zahvaljujemo organizatorima turnira, ŠK GAMBIT Banja Luka na gostoprimstvu i izvanrednoj organizaciji turnira.