Naslovna slika za Međunarodni kadetski rapid turnir "Štitarac 2024."
Međunarodni kadetski rapid turnir "Štitarac 2024."

28.09.2024. je u Štitaru održan Međunarodni kadetski rapid turnir "Štitarac 2024." na kojem je, među ukupno 78 natjecatelja, nastupilo i 12 članova ŠK Codeasy Vukovar, i to: Eva Maltašić, Dunja Uzelac, Noa Đuričić, Jakov Grgić, Roman Holub, Filip Jonjić, Duje Mandarić, Petar Marušić, Gabrijel Palijan, Josip Prepunić, Davor Padežanin i Borna Radić.

Nakon osam kola, koja su se igrala u tempu 15 minuta + 5 sekundi (Bronstein), rezultati su sljedeći:

Dunja Uzelac s ukupno osvojenih 6 bodova osvojila je 1.mjesto u kategoriji kadetkinja U16 i visoko peto mjesto u ukupnom poretku.

Eva Maltašić s osvojenih 5,5 bodova osvojila je 2.mjesto u kategoriji kadetkinja U16 i 10.mjesto u ukupnom poretku.

Ostali naši članovi ostvarili su sljedeće rezultate:

Duje Mandarić osvojio je 5,5 bodova, Borna Radić 5 bodova, Petar Marušić 4,5 boda, Davor Padežanin 4,5 boda, Roman Holub 4,5 boda, Josip Prepunić 4,5 boda, Filip Jonjić 4,5 boda, Noa Đuričić 3,5 boda, Jakov Grgić 3 boda te Gabrijel Palijan 3 boda.

Čestitamo osvajačicama medalja i svim drugim našim članovima na hrabroj igri, a posebno Gabrijelu Palijanu kojemu je ovo bio prvi šahovski turnir.