Naslovna slika za Kadetsko prvenstvo Hrvatske u šahu
Kadetsko prvenstvo Hrvatske u šahu

Vrijeme je za osvrt na rezultate Pojedinačnog kadetskog prvenstva Hrvatske do 7, 9, 11, 13 i 15 godina koje se održavalo od 22. do 28.06.2024. godine, u Hotelu Medena u Trogiru (Donji Seget).

U kategoriji U11 nastupali su Filip Jonjić i Davor Padežanin koji su ostvarili sjajan rezultat te je Davor Padežanin sa osvojenih 6 bodova zauzeo 4.mjesto u kategoriji do 10 godina te 7. mjesto u ukupnom poretku dok je Filip Jonjić sa također osvojenih 6 bodova zauzeo 5.mjesto u kategoriji do 10 godina i 9. mjesto u ukupnom poretku.

Bravo za Davora i Filipa!

U kategoriji U13 nastupili su Petar Marušić i Josip Prepunić. Petar je ostvario 4.5 boda (38. mjesto u ukupnom poretku odnosno 19. mjesto u kategoriji do 12 godina), a Josip Prepunić 3.5 boda kojemu je ovo bio ujedno i prvi nastup na većem natjecanju

Čestitamo Petru i Josipu na borbenosti i nadamo se nešto boljim rezultatima iduće godine

U kategoriji Ž15 nastupile su Dunja Uzelac i Eva Maltašić. Dunja Uzelac ostvarila je 6 bodova te zauzela 4.mjesto u kategoriji do 12 godina te u ukupnom poretku 5. mjesto.

Eva Maltašić ostvarila je 5 bodova te u ukupnom poretku zauzela 9. mjesto.

Bravo Dunja i Eva!

U kategoriji U15 natjecali su se Borna Radić i Duje Mandarić. Obojica su ostvarila 5.5 bodova te je Borna zauzeo 23. mjesto, a Duje 20. mjesto (9.mjesto u kategoriji do 14 godina) u ukupnom poretku od ukupno 80 igrača.

Bravo za Bornu i Duju!

Čestitamo prvakinjama i prvacima u svim kategorijama koji su pokazali zavidnu razinu igre!

Čestitamo i svim sudionicima turnira!

Zahvaljujemo i Zajednica sportskih udruga grada Vukovara, Grad Vukovar, #FINA, #Planum #Vupik na financijskoj pomoći za realizaciju odlaska na prvenstvo.

Posebno zahvaljujemo roditeljima koji su izdvojili svoja sredstva i vrijeme kako bi bili pratnja i podrška djeci tijekom natjecanja.

Posebno hvala i treneru Ivanu Kuraji koji je bio pratnja i podrška članovima tijekom turnira!